Blog

Technologia dostarczania azotu z powietrza

Bakterie wiążące azot z powietrza już od lat są źródłem tego pierwiastka w uprawach rolnych. Najczęściej do tego celu korzystano z bakterii symbiotycznych roślin bobowatych, czyli tak zwanych rizobiów. Jednakże obecnie można już wykorzystać bakterie endofityczne, które zapewniają odżywianie roślin należących do różnych gatunków. Takie możliwości daje produkt BlueN®.

Czytaj dalej

Jak działają bakterie azotowe na rośliny uprawne?

Bakterie azotowe są doskonałym sposobem na naturalne uzupełnienie dawek azotu, które są ograniczane m.in. przez przepisy związane z dyrektywą azotanową. Działają one tak, jak natura chciała, czyli ich aktywność zależy ściśle od warunków otoczenia, dzięki czemu nie ma ryzyka nadmiernej kumulacji związków azotu w plonie.

Czytaj dalej

Zalety stosowania produktów mikrobiologicznych w rolnictwie

Rolnictwo staje przed coraz większymi wyzwaniami, takimi jak: wzrost populacji i zapotrzebowania na żywność, zmiany klimatyczne, degradacja gleby czy ograniczenie stosowania nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. W odpowiedzi na te wyzwania rośnie zainteresowanie stosowaniem produktów mikrobiologicznych, które mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa.

Czytaj dalej
®™ Znaki towarowe należące do Corteva Agriscience i jej podmiotów stowarzyszonych.
© 2024 Corteva
Wszelkie prawa zastrzeżone Chemirol 2024 Producent BlueN® Chemirol – dawkowanie, jak i kiedy stosować, opinie i gdzie kupić produkt

Poznaj BlueN®

Wypełnij formularz, skorzystaj z oferty.